Edge Hill Üniversitesi

Edge Hill Üniversitesi

Fiyat Teklifi İsteyin!

Bilgi Al

Edge Hill Üniversitesi

Edge Hill Üniversitesi Kuzey-Batı İngiltere'de küçük bir kent olan Ormskirk'de bulunan bir yükseköğretim kurumudur. Kamuya ait bir üniversite olup 1858'de Liverpool'un "Edge Hill" semtinde bir kız öğretmen eğitim okulu olarak kurulmuş ve ismini bu semtte atıfla "Edge Hill Koleji" olarak almıştır. 2006 yılında Kraliçe beratı ile üniversite statüsüne yükseltilmiş ve "Edge Hill Üniversitesi" ismini almıştır.

14,745 lisans ve 10,574 lisansüstü öğrencinin eğitim gördüğü Edge Hill Üniversitesi'nin ana kampüsü Ormskirk'dedir. Ayrıca part-time diploma dışı ve profesyonel eğitim için Chorley'de, Wirral'da, Cheshire'da ve Shrewsbury'de eğitim merkezleri de bulunmaktadır.

Ana kampüste öğretim binaları, büyük bir kütüphane, iki tiyatro, spor tesisleri, öğrenci yurtları, yemekhaneler, öğrenci kantini, barlar ve diğer sosyal tesisler bulunmaktadır. Son yıllarda bu kampüse £80 milyon yatırımla yeni binalar (tiyatro sanatları, Eğitim Fakültesi, Sağlık ve Sosyal Bakım Fakültesi, İşletme Okulu binaları) yapılmıştır.

Edge Hill Üniversitesi'nde üç fakültede eğitim sunmaktadır;

  • Eğitim Fakültesi
  • Edebi Bilgiler, Teknolojiler ve Fen Bilimleri Fakültesi
  • Sağlık ve Sosyal Bakım Fakültesi

Paylaş

Accredited By: