Brunel Üniversitesi

Brunel Üniversitesi

Fiyat Teklifi İsteyin!

Bilgi Al

Brunel Üniversitesi

Batı Londra, Uxbridge’de bulunan Brunel University London, Complete University Guide 2018'e göre, İngiltere'nin en iyi 50 üniversitesi arasında yer almaktadır.

Uluslararası öğrenciler için dünyanın en iyi 25 üniversitesinden biri olarak gösterilen Brunel University, 24 saat açık bir kütüphane ve bilgisayar merkezi, spor salonları, egzersiz stüdyosu, fitness merkezi, kampüs içindeki çok sayıda mağaza, restoran, öğrenci barı ve gece kulübü de dahil olmak üzere bir çok öğrenim ve eğlence alternatifi ile etkileyici bir kampüse sahiptir.

Üniversitenin Öğrenci Birliği, kamu yararına yönelik, akademik ve toplum temelli gruplar dahil olmak üzere öğrencilerin katılabileceği 100'den fazla kulüp ve dernek sunmaktadır. Öğrenci Birliği ayrıca, finansal meselelerden akademik tavsiyelere kadar her konuda yardım sunan bir danışma merkezinin yanı sıra düzenli olarak sosyal etkinlikler de düzenlemektedir.

Üniversitedeki özel kariyer merkezi, hem online hem de kampüste iş arayışına ilişkin her konuda tavsiye ve bilgi sunar. Öğrenciler bir kariyer danışmanından randevu alabilir, iş bulma kaynaklarını indirebilir ve staj ve mezuniyet sonrası iş başvuruları için yardım alabilirler. Londra'da öğrenim gören öğrenciler, aynı zamanda iş tecrübesi kazanmak için ideal olan küresel şirketlere erişim avantajından da faydalanırlar.

Brunel University London, 2017 Eğitim Mükemmellik Çerçevesi’nde (TEF) gümüş ödülüne layık görülmüştür.

TEF, Brunel’in öğrencilere sunduğu akademik destek ve kariyer hedeflerini oluşturmalarına yardımcı olacak çalışmalardan özellikle etkilenmiştir.

Brunel University London, ayrıca 2017'de Yüksek Öğretim Akademisi tarafından verilen Eğitim’de Mükemmellik için İşbirliği Ödülleri'ne (CATE) de layık görülmüştür. Brunel, üniversitenin eğitim ve öğretime ilişkin yeni yaklaşımlarını takdir etmeye yönelik altı ödülden birini almıştır. CATE ödülü, kurumları 'mükemmel uygulama', ekibin bilgi dağıtım planı ve ekip çalışmasına dayanarak değerlendirir.

TEF jürisi, Brunel'i aşağıdakiler dolayısıyla takdir eder:

  • Mezunların istihdam edilebilirlik imkanlarını arttırmaya yönelik yaklaşım
  • İşverenleri sürece dahil etme ve iş tecrübesine yönelik fırsatlar yaratma becerisi
  • Çeşitli bir öğrenci kitlesindeki başarı boşluklarının ele alınmasında analitik yöntem
  • Benzersiz değerlendirme uygulamaları
  • Öğrencileri sürekli olarak daha iyisini yapmaya teşvik eden değerlendirme teknikleri

Brunel Eğitimde Mükemmellik Merkezi (BEEC), çok çeşitli müfredat dışı öğrenim fırsatları sunarak Brunel öğrencilerinin öğretim ve öğrenim deneyimlerini geliştirmek için çalışmaktadır.

Toplam 32 alanda eğitim veren Brunel, öğrenime yönelik esnek ve interaktif bir yaklaşımı destekleyen teknolojileri benimseyip kullanması, araştırma odaklı öğretim ve modern imkanları ile adını duyurmuştur.

Brunel University London International College, öğrencilerin Brunel'de lisans ve yüksek lisans eğitimi için hazırlanmasına yardımcı olacak pathway (üniversite geçiş) programları sunmaktadır. Konu alanları İşletme ve Yönetim, Mühendislik, Bilgi Teknolojisi, Ekonomi ve Finans ve Hukuk bölümlerine geçişleri içerir. Aynı zamanda Ekonomi ve Matematik, Mühendislik ve Matematik ve Bilgisayar alanında lisans seviyesine yönelik hazırlık programları sunmaktadır. Yüksekokulda yüksek lisans hazırlık programları da mevcuttur. Yüksek lisans hazırlık programları, Sanat, İşletme ve Yönetim, Tasarım, Mühendislik Çevre Bilimleri, Bilgisayar Bilimi ve Hukuk alanlarında sunulmaktadır.

Lisans programları 3-4 yıl süreli olup ve Uzay Mühendisliği ile Antropolojiden, Yaşam Bilimleri ve Dijital Medyaya kadar birçok disiplini kapsar.

Lisansüstü programlar, Yapı Mühendisliği, Spor, Sağlık ve Egzersiz Bilimleri, Uluslararası İlişkiler ve Gazetecilik gibi çeşitli konuları kapsamaktadır. Program süreleri 1-3 yıl arasında değişmektedir.

Doktora ve Araştırma programları 3-6 yıllık çalışmalar şeklindedir ve Yaşlanma ve Biyolojik Bilimlerden İnşaat Mühendisliği, Sağlık Ekonomisi ve Hukuk'a kadar çeşitli alanlar kapsar.

Birçok lisans programı ve lisansüstü program iş deneyimi imkânı sunmakta olup 1-5 yıl arasında sürer. İş deneyimli veya iş deneyimsiz Ortak Onur programları da mevcuttur. Bunlar 3-4 yıl içerisinde tamamlanır.

Brunel Dil Merkezi, öğrenciler programlarına başlamadan önce 6-50 hafta süreli İngilizce kursları ve derece programı sürecinde faydalanabilecek İngilizce dil desteği sunar.

 

 

Paylaş

Accredited By: