Brighton Üniversitesi

Brighton Üniversitesi

Fiyat Teklifi İsteyin!

Bilgi Al

Brighton Üniversitesi

1859 yılında, kıyı şeridinde yer alan Brighton'da "Sanat Okulu" olarak kurulan Brighton Üniversitesi, 1992 yılında üniversite statüsüne kavuşmuş olup "University of Brighton" adını almıştır. Yaklaşık 21.600 öğrencinin öğrenim gördüğü kurum, Grand Parade, Falmer,Moulsecoomb ve Eastbourne olmak üzere toplam 5 kampüste eğitim vermektedir.Kurum kütüphaneler, yüzme havuzları ve spor alanlarına ek olarak kampüsteki yurtlarda konaklama imkanı da sunmaktadır. İş hayatına yönelik tasarlanan ders içerikleri, önemli şirketlerin işverenleri tarafından desteklenmektedir. Eğitim kalitesi Quality Assurance Agency tarafından tescillenmiştir. Kurum akademik başarıları sayesinde 5 kez National Teaching Fellowships ödülüne layık görülmüştür. Lisans ve yüksek lisans derecesinde sunduğu çeşitli eğitim programları ile uluslararası öğrenciler tarafından da sıkça tercih edilen University of Brighton, trenle Londra'ya 50 dakika, Eastbourne ve Hastings’e 90 dakika uzaklıktadır.
Görece yeni üniversiteler arasında yer almasına rağmen, bünyesinde bulunan Tıp okulu ve Sanat Dizayn bölümleri ile öne çıkan okulun Tıp programları University of Sussex ile beraber sunulmaktadır. 2007 yılında yüksek lisans eğitimlerini tamamlayan mezunlarının %84’ü mezuniyet sonrası işe yerleşmiş, %2’si eğitime devam etmeyi seçmiştir.
Brighton Üniversitesi, uluslararası öğrencilere Akademik İngilizce, IELTS sınav hazırlığı, Pre-masters, Foundation gibi lisans ve lisansüstü eğitime hazırlık programları sunmaktadır. Üniversite eğitimleri sırasında da öğrenciler İngilizce dil gelişimleri konusunda, dönem içi dil programlarına katılarak eğitimlerine ek olarak destek alırlar.
Brighton ve Eastbourne kentleri, öğrencilere canlı bir sosyal ortam ve çeşitli Part-Time çalışma olanakları sunmaktadır. Brighton’da yaşam masrafları yurtta kalan öğrenciler için çok daha uygun olmaktadır.

Paylaş

Accredited By: