Work and Travel Şirket Seçimi Nasıl Yapılır? | CEO-EDUCATION

Work and Travel Şirket Seçimi Nasıl Yapılır? | CEO-EDUCATION

Work and Travel, Amerikan Hükümeti tarafından desteklenen ve her yıl binlerce öğrencinin katılım sağladığı bir kültürel değişim programıdır. Work and Travel programının amacı, tüm dünyadan katılım sağlayan genç yetişkinler için Amerika’yı deneyimleme fırsatı sunmaktır. Program kapsamında, Amerika’ya giden öğrenciler 3 ay boyunca Amerika’da çalışma hakkına sahip olur. Bu sayede para kazanan öğrenciler için daha sonra 1 ay Travel, yani gezmek için süre verilir. Amerika’yı hem kültürel anlamda tanımak, hem de gezip, yeni yerler keşfetmek için eşsiz bir programdır. Çalışma süresince iş deneyimi kazanan ve gerçek Amerikan hayatını tecrübe eden öğrenciler, Travel süresinde de kazandıkları para ile ülkeyi gezebilmektedir. Öğrencilerin sosyal anlamda kendini geliştirmesi, İngilizce dil pratiği yapma imkanı bulması, iş deneyimi kazanması, dolar ile maaş alması ve bu sayede kendi parasıyla gezme imkanı bulması programı tüm dünyadan öğrenciler arasında popüler hale getirmiştir. 

Work and Travel programı, öğrencilere sunduğu imkanlar bakımından oldukça avantajlı olmasına karşın, profesyonel şekilde organize edilmediği takdirde öğrencinin bir çok sorun ile karşılaşması da muhtemeldir. Bu noktada, alanında yetkin ve donanımlı bir kurumdan destek almak oldukça önemlidir. Work and Travel programına katılan öğrencilerin iş, konaklama, sağlık sigortası ve gerekli evraklarla ilgili tüm desteği Türkiye’de yetkili bir acenteden alması gerekir. 

Work and Travel programına katılmaya karar veren öğrenci için en önemli adım şüphesiz ki şirket seçimi olacaktır. Öğrencinin Work and Travel programı kapsamında sorunsuz bir yaz geçirmesi için, programın tüm organizasyonundan mesul olan Work and Travel şirketinin donanımı oldukça önemlidir. 

Work and Travel Güvenilir Şirket Seçimi Hangi Avantajları Sağlar?

Work and Travel programında, organizasyon ve iletişim öğrenci adına oldukça önemlidir. Amerikan Konsolosluğu’nun yetkilendirdiği güvenilir bir Work and Travel şirketi ile programa dahil olmak, öğrenci için sorunsuz ve keyifli bir süreci garanti altına almaktadır. Öğrenci vaad edilen şartlarda bir işte çalışıp, maaşını düzenli olarak almalıdır, aynı zamanda konaklama ve sağlık sigortası şirket tarafından takip edilir.
Aksi durumlarda ise, öğrenci Amerika’ya gittikten sonra herhangi bir muhattap bulamayabilir, işsiz kalabilir veya konaklama ile ilgili sorunlar yaşayabilir. Sağlık hizmetleri ise Amerika’da oldukça pahalıdır. Sağlık sigortası yapılmadığı takdirde öğrenci, binlerce dolarlık faturalarla karşı karşıya kalabilir. Bu gibi kötü durumlar, öğrenci için hem ciddi maddi kayba, hem de travmatik anılara sebep olmaktadır. 

Work and Travel’da Güvenilir Şirket Neden Önemlidir ?

Amerika’da Work and Travel yapmak, doğru şirket seçimi yapıldığı takdirde, oldukça keyifli ve öğrenci için maddi manevi kazanımı yüksek bir programdır.

Bu noktada, öğrencinin Work and Travel şirketi ile iletişimi hayati rol oynamaktadır. Programın doğası gereği yaşanabilecek aksiliklerin, Türkiye’deki Work and Travel acentesi tarafından hızlı ve doğru şekilde çözümlenebilmesi öğrenci için süreci kolaylaştırmaktadır. Aynı zamanda Work and Travel alanında yetkili şirketlerin ABD’de çalıştıkları sponsorlar, alanında uzman ve deneyimlidir. Öğrencinin programı sorunsuz bir şekilde tamamlaması adına gerekli denetim ve kontrol mekanizmasına sahiptir. Sağlık sigortasının eksiksiz yapılması ve konaklamanın öğrenci gitmeden ayarlanması da program öncesinde dikkat edilmesi gereken detaylardır.

Work and Travel’da Şirket Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli

Work and Travel şirket seçimi çoğu öğrenci için oldukça kafa karıştırıcı olabilir. Bu konuda dikkat edilmesi gereken en önemli husus, Türkiye’de bulunan Work and Travel acentesinin Amerikan Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş olmasıdır. Work and Travel, yazının başında bahsettiğimiz gibi, Amerikan Hükümeti tarafından desteklenen bir programdır ve Amerikan hükümeti, programın öğrenciler adına sorunsuz işleyebilmesi adına bazı kurumları yetkilendirmiştir. Türkiye’de, Amerikan Konsolosluğu’nun onayı ile Work and Travel programına aracılık yapma yetkisine sahip güvenilir Work and Travel şirketleri liste halinde yayınlanmaktadır. İlgili listeye, Amerikan konsolosluğunun resmi web sitesinden ulaşabilirsiniz.

En İyi Work and Travel Şirketi CEO Education’ı Keşfedin!

Yukarıda bahsettiğimiz gibi, Work and Travel şirket seçiminde en önemli nokta, ilgili şirketin Work and Travel programına aracılık yapmak için yetkisi olup olmadığıdır. CEO Education, Amerikan Konsolosluğu tarafından yayınlanan WAT şirketleri listesinde, akreditasyonu onaylanmış 30 şirket arasındadır. CEO Education’ın Kurucusu ve Yöneticisi Sezer Türk, Türkiye'nin en büyük yurtdışı eğitim danışmanları derneği YEDAB'ta 2019-2021 yılları arasında başkan yardımcılığı yapmıştır. Aynı zamanda Türkiye'de Work and Travel programını temsil eden tek dernek olma özelliği taşıyan TACEPA (Türk Amerikan Kültürel Değişim Programları Derneği) Kurucu Üyelerindendir. 

Work and Travel için şirket araştırması yapan öğrenciler için şüphesiz ki, daha önce programa katılan öğrencilerin deneyimleri oldukça faydalı olmaktadır. Work and Travel şirket önerileri, programa ilk kez katılacak öğrenciler için oldukça önemlidir. Giden öğrencilerimizden gelen olumlu geri dönüşler neticesinde CEO Education, Türkiye’de memnuniyet sıralaması en yüksek şirket olarak gösterilmektedir ve en iyi Work and Travel şirketleri arasındadır. Bu durum, öğrencilerin için iletişiminin ne kadar önemli olduğunu göstermektedir. 

Türkiye’de bulunan bir çok Work and Travel acentesi, şirket telefonu ve mail yoluyla iletişim imkanı sunmaktadır. Amerika ile Türkiye arasında bulunan saat farkı sebebiyle mesai saatleri dışında şirket yetkililerine ulaşamayan öğrenciler, yaşadıkları sorunun çözümü için saatlerce, ve hatta günlerce iletişime geçmeye çalışmakta, çoğu zaman bu durumda mağdur olmaktadır. CEO Education olarak, öğrencilerimize en iyi şekilde hizmet verebilmek adına, tüm danışmanlarımız şahsi telefonlarını kullanmaktadır. Olası aksiliklerin önüne geçebilmek adına, öğrencilerimiz Amerika’ya gittikten sonra danışmanlarımızla 7/24 iletişim garantisi sunmaktayız.

Work and Travel programının Amerika ayağı olan sponsorlar, öğrencilerin WAT deneyimi adına oldukça belirleyicidir. Work and Travel iş seçenekleri, Amerika'da bulunan sponsorlar tarafından bulunmakta ve biz Work and Travel acenteleri aracılığı ile öğrencilere sunulmaktadır. Şirketimiz, 15 yıl gibi uzun bir süredir Amerika’nın en iyi sponsorları ile çalışmakta, öğrenciler için en iyi iş imkanlarını ve en yüksek saatlik ücretleri sunmaktadır. Çalıştığımız sponsorlar lokal düzeyde ve bir kaç eyalette faaliyet gösteren sponsorlardan farklı olarak, oldukça kapsamlı iş imkanlarına ve geniş bir iş ağına sahip büyük sponsorlardır. Bu sayede, Türkiye’de daha önce hiç bir şirketin iş ayarlamadığı California, New York, Los Angeles gibi büyük şehirlerde iş imkanları mevcuttur. İş seçimleri öğrencilerin talepleri ve programdan beklentileri gözetilerek yapılır. Büyük şehirlerde bulunan iş imkanlarının yanı sıra, para biriktirmek için uygun, küçük şehirler ve butik işletmelerde de iş seçeneklerimiz mevcuttur. Genellikle hizmet sektöründe faaliyet gösteren otel, restaurant, cafe, mağazada satış görevlisi, oyun ve eğlence parkları, cankurtaranlık, sanat merkezi, dondurma standı, kasiyerlik gibi işler sponsorlarımız tarafından öğrencilere sunulmakta, çalışma şartları düzenli olarak denetlenmektedir. İşyerlerinin lokasyonları özenle seçilmekte ve saatlik ücretleri, ödeme düzenleri bizzat kontrol edilmektedir. Aksi bir durumda öğrenci, bizlerle iletişime geçebildiği gibi, bizim müdahale edemeyeceğimiz acil durumlarda sponsorlarımızın acil durum hatları üzerinden de destek alabilmektedir. Buna örnek olarak, geçmiş yıllarda Florida eyaletinde meydana gelen doğa olayları esnasında sponsorumuz, öğrencilerimizin talebi üzerine olay yerinden öğrencileri tahliye ederek, güvenli sığınaklarda korunmalarını sağlamıştır.

CEO Education, diğer şirketlerden farklı olarak Work and Travel programı kapsamında tüm organizasyonu öğrenci adına takip etmektedir. Vize ve program evraklarının takibi, Program kapsamında öğrencilerin taleplerine uygun iş ayarlanması, konaklamanın öğrenci gitmeden hazır hale getirilmesi, öğrencinin Amerika’ya gittiğinde orada karşılanması, karşılama mümkün değilse nasıl ulaşım sağlayacağı konusunda bilgilendirilmesi, program öncesinde ve program esnasında bire bir danışmanlık hizmeti verilmesi, uyum ve oryantasyon sürecinde her öğrencinin bireysel olarak bilgilendirilmesi ve takibi, 100.000$’a kadar yapılan sağlık harcamalarını kapsayan sağlık sigortasının travel süresini de kapsayacak şekilde yapılması ve diğer tüm detayların takibi, öğrenciler için yalnızca uçağa binip gittikten sonra Amerika’nın tadını çıkarmasına olanak tanır. Aynı zamanda ödeme konusunda kolaylık ve koşulsuz şartsız taksit imkanları sunulmaktadır. 

Paylaş

Accredited By: