İngiltere Vizesi Nasıl Alınır? İngiltere Vize Danışmanlığı

İngiltere Vizesi Nasıl Alınır? İngiltere Vize Danışmanlığı

‘’Nasıl vize alabilirim’’ sorusu, yurtdışında eğitim almak isteyen tüm adayların merak ettiği konuların başında gelmektedir. Bu yazımızda İngiltere’de ziyaretçi vizesi (Visitor Visa 6 ay, 2 yıl, 5 yıl, 10 yıl) ve Öğrenci Vizesi (Tier 4 Visa) hakkında güncel bilgileri bulabilirsiniz. İngiltere, vize başvuru sürecinde en sistematik çalışan ülkelerden biridir. Türkiye’den başvuru yapacak adaylar, yeşil pasaport sahipleri de dahil olmak üzere, İngiltere vizesine tabiidir.

İngiltere vizesi başvuru sürecinde, ilk adım gerekli evrakların temini olmalıdır. Bu evraklar, başvuru yapacağınız vize türüne göre değişmekle birlikte, genellikle İngiltere seyahati boyunca yaşam masraflarını karşılayabileceğinizi kanıtlayan belgeler olmaktadır. Bu evraklar hazırlandıktan sonra, ikinci aşama vize formu doldurmaktır. İngiltere vize başvuru sürecinde profesyonel vize danışmanlık hizmeti almak oldukça önemlidir, başvuru formunda beyan edilebilecek yanlış bir ifadeden dolayı vize reddedilebilir. Vize başvuru formu tamamlandıktan sonra vize randevusu için tarih alınabilir. Vize başvuru ücreti bu aşamada ödenmelidir. 2024 güncel İngiltere vize ücretleri şu şekildedir;

6 Aylık İngiltere ziyaretçi ( Turist ) vize ücreti : £115
11 Aylık İngiltere ziyaretçi ( Sağlık ) vize ücreti : £200
12 Aylık İngiltere ziyaretçi ( Akademik ) vize ücreti : £200
2 yıllık uzun dönem İngiltere ziyaretçi ( turist )vize ücreti : £433
5 yıllık uzun dönem İngiltere ziyaretçi ( turist )vize ücreti : £771
10 yıllık uzun dönem İngiltere ziyaretçi ( turist )vize ücreti : £963

Vize ücreti ödendikten sonra başvuru sahibi, en yakın TLS Contact vize merkezine gidip parmak izi ve biometrik fotoğraf vermelidir. Vize başvurusu yapıldıktan sonra vizenin sonuçlanma süresi ortalama 2-3 haftadır, bu süre başvuru yapılan dönemin yoğunluğuna göre değişiklik gösterebilir.

İngiltere öğrenci vizesinde ise başvuru süreci, ziyaretçi vizesinden farklı ilerlemektedir. Genellikle dil okulu veya lisans/yüksek lisans adayları için tercih edilen bu vize türü, öğrencinin İngiltere’de kalmayı planladığı süreye göre değişiklik göstermektedir. Öğrenci, İngiltere’de 24 haftadan daha kısa süreli bir eğitim alacaksa, 6 aylık Visitor Visa başvurusu yapılmalıdır. Başvuru sahibinin eğitim süresi 6 aydan uzun ise, ‘’Short-term Student Visa’’ olarak adlandırılan, 11 ay süresi olan kısa dönem eğitim vizesine başvuru yapılması gerekmektedir. Başvuru sahibi, Üniversite eğitimi için vize başvurusunda bulunur ise, eğitim süresine bağlı olarak, 1- 5 yıla kadar vize alabilir. Tier-4 olarak adlandırılan öğrenci vizeleri puanlama sistemi ile çalışır, bu sebeple vize danışmanlığı için yetkili bir kurumdan profesyonel destek almak oldukça önemlidir. Tier-4 Vize türünün kendine özgü gereklilikleri bulunmaktadır, bu şartlar sağlanmaz ise vize direkt reddedilebilir.

İngiltere öğrenci vizesi ücreti £490 olarak belirlenmiştir, fakat eğitim süresine göre bu ücret değişiklik göstermektedir. Vize ücreti, öğrencinin eğitim süresi baz alınarak sistemden otomatik olarak hesaplanmaktadır.

İngiltere Vizesi Nasıl Alınır?

İngiltere vize başvurusu, uygun şartlar sağlandığı takdirde, yüksek oranda olumlu sonuçlanmaktadır. Başvuru sonucunu etkileyen birçok faktör bulunmaktadır, kişinin yaşı, eğitim durumu, ülkesine olan bağları, finansal yeterliliği, iş hayatı gibi etkenler başvuru sonucunu belirlemektedir. İngiltere vizesi almak, profesyonel danışmanlar eşliğinde başvuru yapıldığı takdirde oldukça kolaydır. Vize sürecinde, başvuru sahibinin profili ve sunmuş olduğu evraklar şirketimiz tarafından detaylı şekilde incelenmektedir. Başvuru sahibinin vize başvurusunun olumlu sonuçlanma oranı yüksek ise başvurusu profesyonel danışmanlarımız eşliğinde gerçekleştirilir, Evraklar İngiltere vize başvuru merkezine gönderilir. Vize başvurusu genellikle 2-3 hafta içinde sonuçlanmaktadır. Başvuru sahibinin zaman kısıtlaması var ise, İngiltere Konsolosluğu ‘’Priority Visa’’ ve ‘’Super Priority Visa’’ hizmeti sunmaktadır. Priority Visa hizmeti ile İngiltere vize başvurusu 5 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır, bu hizmetin £500 ek ücreti vardır. Super Priority Vize hizmeti ise bir sonraki iş günün sonuna kadar sonuçlanmaktadır, bu hizmetin ek ücreti ise £1.000'dir. Ancak bu hizmetten faydalanabilmek için başvuru sahibinin İngiltere’de oturum iznine sahip olması gerekmektedir.

Vize Danışmanlığı Nedir?

Vize başvurusunda bulunacak adayların karşısına çıkan ‘’vize danışmanlık nedir’’ sorusunun cevabı en yalın haliyle, başvuru sürecinin hatasız yürütülebilmesi adına şirketler tarafından sunulan profesyonel destek olarak tanımlanabilir. Vize başvuru süreci, özellikle ilk kez başvuru yapacak olan kişiler için bazı noktalarda kafa karıştırıcı olabilmektedir. Vize başvurusu konusunda deneyimi olmayan başvuru sahipleri için zor ve stresli bir süreç haline gelebilir. Bu süreçte yaşanabilecek aksaklıklar ve yapılan basit hatalar, ne yazık ki vize başvurusunun olumsuz sonuçlanmasına neden olabilmektedir. Vize danışmanlığı, profesyonel ve alanında yetkin danışmanlar tarafından yapıldığı takdirde, oldukça kolaydır ve başvuru sahibi için vizenin olumlu sonuçlanma ihtimali daha yüksektir.

İngiltere Vize Danışmanlığı Nasıl Alınır?

Başvuru sahibi, danışmanlık şirketi ile bağlantı kurduktan sonra, vize danışmanları sürecin genel işleyişi hakkında başvuru sahibine ön bilgilendirme yapmaktadır. Şirketimize ulaşan ve danışmanlık talebinde bulunan başvuru sahiplerinin öncelikle profili incelenmektedir, şayet başvuru sahibi gerekli şartları sağlıyor ise başvuru evraklarının temini için başvuru sahibine bir evrak listesi iletilir. Bu sırada, başvuru sahibinin vize formu şirketimiz tarafından tamamlanır. Vize ücretlerinin ödemesi hakkında bilgi verilir, vize başvuru ücreti başvuru sahibi tarafından konsolosluğa ödenir. Gerekli durumlarda niyet mektubu şirketimiz tarafından alanında uzman danışmanlar yazılır. Başvuru evrakları tarafımıza teslim edildikten sonra, detaylı şekilde incelenir. Bankadan alınan evraklar standartlara uygun olmadığı takdirde, güncellenmesi sağlanır. İngiltere başvurularında yüz yüze görüşme olmamaktadır, bu sebeple en önemli husus evrakların doğru ve özenli bir şekilde hazırlanmasıdır. Vize memurları kararını evraklara bakarak vermektedir, vize başvurusunun olumlu sonuçlanması için evrakların hatasız hazırlanması en önemli noktadır.

İngiltere Vize Danışmanlığı Avantajları Nelerdir?

İngiltere vize başvurusu, uzmanlık ve deneyim gerektiren detaylı bir planlama ile gerçekleştirilmelidir. İlk kez İngiltere vizesi başvurusunda bulunacak adaylar için bu süreç çoğu zaman kafa karıştırıcı ve zahmetlidir. Bu süreçte, şirketimizden ingiltere vize danışmanlığı alan başvuru sahipleri, yalnızca gerekli evrakları tarafımıza teslim etmeli ve belirtilen süre içerisinde vize başvuru merkezine giderek parmak izi ve biometrik fotoğraf vermelidir. Sürecin doğru şekilde yürütülebilmesi, şirketimiz bünyesinde görev alan uzman danışmanlarımızın aşağıda listelenen adımları takip etmesi ile mümkün olmaktadır:

1. Evrakların detaylı incelenmesi
2. Kişiye özel niyet mektubu içeriği oluşturulması
3. Kişiye özel sponsor letter içeriğinin hazırlanması
4. Vize formunun doldurulması
5. Vize randevusunun onaylanması
6. Eğer öğrenci vizesi başvurusu ise Letter of Acceptance veya CAS evraklarının temin edilmesi
7. Başvuru tamamlandıktan sonra vize başvuru merkezi tarafından ek evrak talep edildiği takdirde, başvuru sahibine e-mail yazışmaları için destek vermek

İngiltere Vize Danışmanlığı Ücreti Ne Kadardır?

Vize danışmanlık ücretleri değişiklik göstermekle birlikte, İngiltere vize başvurusu için vize danışmanlık ücreti $250 olarak belirlenmiştir. Başvuru sahibi, şirketimiz bünyesinde dil okulu, Üniversite veya Yüksek lisans başvurusu yapacak ise başvuru ücreti talep edilmemekte, vize danışmanlığı tarafımızca ücretsiz şekilde yapılmaktadır.

Paylaş

Accredited By: