East Anglia Üniversitesi

East Anglia Üniversitesi

Fiyat Teklifi İsteyin!

Bilgi Al

East Anglia Üniversitesi

1963 yılında kurulan East Anglia Üniversitesi, İngiltere'nin Norwich şehrinde bulunan bir devlet araştırma üniversitesidir. 3500’ü uluslararası öğrenciler olmak üzere, toplam 15.000’den fazla öğrencisine 4 fakülte ve 26 okul ile eğitim sunmaktadır. Kampüs, tarihi ve hareketli Norwich şehrinin eteklerinde, 200 hektarlık yeşil alana kuruludur. Londra’ya trenle yalnızca 90 dakika mesafede bulunan Norwich, İngiltere’nin yaşamak için en iyi yerleri arasında gösterilmektedir.

Okul, Complete University Guide 2020 tarafından Birleşik Krallık çapında 21. sırada gösterilmiştir. Öğretimde Mükemmellik Çerçevesi’nde (2017-2020) en yüksek derece olan altın kategoride yer almıştır. Ayrıca, İngiltere’nin en iyi 15 Üniversitesinden biri (The Times/Sunday Times 2019) ve Dünyanın En İyi 200 Üniversitesi arasında (Times Higher Education World University Rankings 2019) gösterilmektedir.

University of East Anglia’yı oluşturan 4 fakültenin her biri, hem lisans hem de lisansüstü seviyesinde eğitim sunmaktadır.

Sanat ve Beşeri Bilimler

Sanat ve Beşeri Bilimler Fakültesi, sanat ve beşeri bilimler alanındaki güçlü yanları ile üniversitenin erkenden üne kavuşmasında önemli bir rol oynamıştır.  Fakülte; Sanat, Medya ve Amerikan Çalışmaları, Tarih, Edebiyat, Tiyatro ve Yaratıcı Yazma ve Politika, Felsefe, Dil ve İletişim Çalışmaları olmak üzere dört okuldan oluşuyor.

Tıp ve Sağlık Bilimleri

Sağlık Bilimleri Okulu ve Norwich Tıp’tan oluşan fakülte, hemşirelik, tıp ve sağlık hizmetleri sektöründe, birinci sınıf profesyoneller yetiştirmektedir. En iyi araştırmacılardan bazılarına ev sahipliği yapan kurum, Avrupa’nın en büyük ortak araştırma merkezlerinden biri olan Norwich Araştırma Parkı’nın bir parçası olarak Norwich’in uluslararası bilim topluluğuna önderlik etmektedir. Norfolk’a, Norwich Üniversite Hastanesine ve çeşitli yerel hastanelere kısa bir yürüyüş mesafesinde bulunan okulun öğrencileri, bolca pratik yapma imkânına sahiptir.

Fen Bilimleri

UEA Fen Bilimleri Fakültesi, biyoloji bilimlerinden eczacılığa kadar birçok alanda akademik programlar sunmaktadır. Avrupa’nın en büyük ortak araştırma merkezlerinden biri olan ve 3000’den fazla bilim adamına, 80’den fazla bilim ve teknoloji şirketine ve dünya standartlarında çeşitli kuruluşlara ev sahipliği yapan Norwich Araştırma Parkının önemli partnerlerinden biridir.

Sosyal Bilimler

Sosyal Bilimler Fakültesi, akademik ve mesleki gelişime önderlik eden yedi okuldan meydana gelmektedir. Fakülte; ekonomi, eğitim, coğrafya, uluslararası kalkınma, işletme, psikoloji ve toplumsal hizmet gibi birçok alanda akademik programlar sunmaktadır.Paylaş

Accredited By: