Coventry Üniversitesi

Coventry Üniversitesi

Fiyat Teklifi İsteyin!

Bilgi Al

Coventry Üniversitesi

1843 yılında eğitim hayatına başlayan Coventry University’nin ana kampüsü, 'QS En İyi Öğrenci Şehri Endeksi'ne göre Birleşik Krallık’taki en iyi 5 öğrenci şehrinden biri olan Coventry şehrinde bulunur. Coventry Universitesi tren ile Londra’ya sadece 1 saat uzaklıktadır.

Coventry University, 2019 yılında The Times ve Sunday Times Good University Guide tarafından Birleşik Krallık’ta 'Öğrenci Deneyimi' kategorisinde Yılın Üniversitesi seçilmiştir.

Toplam öğrenci nüfusunun büyük bir bölümünü oluşturan, dünya genelinde 130’u aşkın ülkeden gelen 11.000 uluslararası öğrencisiyle, toplamda 29,000'den fazla öğrenciye eğitim veren kurum, 250’den fazla lisans ve lisansüstü programa sahiptir.

Tüm fakülteler mezun istihdamına büyük bir önem vermekte olup istihdam birimleri, öğrencilerin mezun seviyesindeki pozisyonlara yerleşmelerinde yardım ederken, bir yandan da sanayi deneyimi kazanmaları için çalışır.

Coventry University işletme ve iktisat programları ile Times Higher Education (THE) World University Rankings’te takdir toplamıştır. Üniversite, dünya genelinde bu alanlardaki programları ile en iyi 400 kurum arasına yerleşmiştir. Bu başarı, üniversitenin öğrencilerine kaliteli eğitim ve öğrenim imkânları sunmaya olan bağlılığının bir kanıtı niteliğindedir.

Üniversite aynı zamanda işletme eğitiminde etkileyici bir başarı göstermiştir, mezunlarının çoğu dünya genelinde seçkin pozisyonlarda çalışmaktadır. 30 yıllık tarihi ile Coventry Business School, Bloomberg terminalleri bulunan İşletme Simülasyon Suiti ve Piyasa İşlem Bölümü dahil olmak üzere öğrencilerine üstün bir öğrenim deneyimi sunar. Sunulan gerçek dünya deneyimi, öğrenciler iş piyasasına adım attıklarında paha biçilmez bir fayda sağlar.

2017 yılında, Birleşik Krallık üniversitelerinde öğrencilerin ne kadar iyi eğitim aldıklarını değerlendiren bir devlet sıralaması olan Teaching Excellence Framework’te (TEF) en başarılı kurum ödülünü almıştır. Üniversite aynı zamanda 2019 yılında QS değerlendirme sisteminde ilk defa 5 yıldıza layık görülmüştür – bu başarı kurumun, öğretim, araştırma ve diğer temel göstergeler genelindeki başarısının kapsamını doğrulamaktadır.

 

Paylaş

Accredited By: