University of Law

University of Law

Fiyat Teklifi İsteyin !

Bilgi Al

University of Law

University of Law, kökleri 1876 yıllarına uzanan zengin tarihiyle; İngiltere'nin özellikle hukuk alanında en köklü ve prestijli üniversitelerinin başında gelir. Üniversite, İngiltere ve Avrupa’daki üniversite işbirlikleri ile Hukuk ve İşletme alanlarında tam zamanlı ve çevrimiçi lisans, yüksek lisans eğitimleri sunmaktadır.

Diğer üniversitelerden ayrılan en önemli özellikleri ise; eğitim metodolojisinin tamamen interaktif bir etkileşim ile pratiğe dayalı; gerçekçi ve çağdaş teknikler izlenerek uygulanıyor olmasıdır. Güçlü sektörel bağlantıları ve sektördeki uzman profesyonellerden oluşan eğitim kadrosu ile öğrencilere kariyer odaklı bir eğitim fırsatı sunar.

Oxford ve Cambridge gibi dünyanın en iyi üniversitelerinin sahip olduğu olduğu Teaching Excellence Framework (TEF)  Gold ranking kazanmış bir üniversitedir.

Mezunlar arasında önemli parlamento üyeleri, hukuk profesyonelleri ve iş adamları var. Mezunlardan , Sadıq Khan ‘ın (Londra Belediye Başkanı) University of Law için yorumlarını mutlaka izlemenizi tavsiye ediyorum.

Featured Alumni page:

https://www.law.ac.uk/set-for-success/our-alumni/sadiq-khan/

İngiltere Hukuk Kariyeri

Bu konuda da kısaca bilgi paylaşmak isterim. İngiltere’de; Solicitor ve Barrister iki tip avukatlık mevcut; Solicitor aslında hukuk müşavirliği ya da dosya avukatlığı gibi tanımlayabiliriz; genellikle mahalli davalara bakıyorlar ve cok az durumda davada temsil yapabiliyorlar. Barrister ise yüksek mahkemelerdeki dava vekilleridir; davayı onlar temsil ederler. Türkiye’deki sistemden cok farklı tabii sunu da eklemek istiyorum; İngiltere hukuk konusunda rol model aslında; araştırmalarıma göre dünyanın pek çok ülkesinden bile dava çözümleme için İngiltere’ye yönlendirilebiliyor. Bu sebeple hukuk kariyerinin de ne kadar prestijli olduğunu söyleyebiliriz.

Solicitor kazancları iş ilanlarında acıkca gorbileceginiz gibi yıllık £30,000 civarında baslangıc itibariyle.Barrister kazancı zaten temsil edilen davalar da büyük oldugu icin oldukca yüksek buna kıyasla.

İngiltere’de Solicitor meslegini icra edebilmek icin Anglo Sakson hukuk lisansı yani LLB programımız bizimle veya herhangi baska bir kurumdan alabilir ve ardından 1 yıllık LPC programına katılmış olmak gerekiyor.

LPC programı sonrasında işe yerleştirme garantisi sunuyoruz. Ogrencimiz mezuniyet sonrası 9 ay icersinde bir trainig contract bulamaz ise para iadesi alabilir. Lütfen inceleyiniz:

https://www.law.ac.uk/postgraduate/employment-law-promise/ 

Ödüllü Pro Bono takımına katılma imkanı ile öğrenciler eğitim sırasında 3,000’in  üzerinde gerçek vaka çalışma olanağı sunar.

30 uzmandan oluşan kariyer departmanı öğrencilere hukuk kariyerleri konusunda birebir destek sağlarlar.Kariyer sayfamızı ve partnerleri mutlaka incelemenizi tavsiye ederim.

https://www.law.ac.uk/employability-service/about-our-employability-service/

Linkedin platformunda da ornekleri paylasiyorum ; goreceginiz platform üyesi mezunların neredeyse tamamı İngiltere’de kariyerlerine devam ediyor ve İngiltere’nin en iyi hukuk sirketlerinde çalışıyorlar.

Paylaş

Accredited By: