Birkbeck Üniversitesi

Birkbeck Üniversitesi

Fiyat Teklifi İsteyin !

Bilgi Al

Birkbeck Üniversitesi

Birkbeck University of London, 1823 yılında öğrencilere meslek eğitimi veren bir kurum olan London Mechanics Institution olarak kurulmuş, 1920 yılında University of London’ın bir parçası olmuştur. Birkbeck Üniversitesi'nden mezun olan öğrencilerin diplomaları, University of London ile aynı standartlarda kabul edilmektedir.
Okul, Londra'nın tek part-time (akşam) yüksek öğrenim sunan kuruluşudur. Kurum bir çok aktif araştırmaya ev sahipliği yapmaktadır, bu da eğitim kalitesini yükselten etmenlerin başında gelir. Genel öğrenci memnuniyeti ve eğitim kalitesi yüksektir. Konumu itibariyle öğrencilere bir çok eğlence, sosyal aktvite ve spor imkanı sunmaktadır.
Londra merkezi Bloomsbury’de bulunan otobüs, metro ve demiryolu bağlantıları sayensinde ulaşım kolaydır. Birkbeck Stratford, Stratford metro istasyonundan 10 dakika uzaklıkta olan University of East London’da eğitim vermektedir. British Museum, British Library ve Senate House kütüphanesi de dahil olmak üzere bir çok araştırma kaynağına yakındır.
Okulda toplam 18,479 öğrenci öğrenim görmektedir. Ayrıca kampüste yürütülen ‘yeşillendirme’ çalışmaları neticesinde okul, London’s Green500 ödüllerinde altın ödüle layık görülmüştür.
Okulda 80 lisans, 180 yüksek lisans programı ve doktora programları mevcuttur. Hemen hemen tüm lisans programları part time akşam kurslarıdır, Lisans programlarının part time olması, öğrencilerin boş vakitlerinde çalışarak kendi paralarını kazanabilme şansı tanımaktadır. Dersler genellikle 18.00-21.00 saatleri arasındadır.
Yüksek standartlı eğitim olanakları ile 2008 National Student Survey’de birinci olan kurumda 1 eğitmen ortalama 17 öğrenciye hizmet vermektedir.
Okulda; Learning Information Centre, 353,182 civarında kitap ve 19,885 dergisiyle okul kütüphanesi, 355 çalışma odası, 43 adet elektronik veri tabanı, öğrenciler için 720 bilgisayardan oluşan bir istasyon, IT eğitimi ve internet erişimi mevcuttur. Londra'da genel öğrenci memnuniyetinde NSS konusunda son üç yıldır bir numaradır; destek hizmetleri, essay yazma, zaman yönetimi, sunum becerileri workshopları ile öğrencileri akademik olarak da bir çok alanda desteklemektedir. 
Birkbeck University of London'da Bulunan Fakülteler/Okullar:
Department of English and Humanities
Department of Cultures and Languages
Department of History of Art
Department of Film, Media and Cultural Studies
Department of Computer Science and Information Systems
Department of Economics, Mathematics and Statistics
Department of Management
Department of Organizational Psychology
Department of Law
Department of Criminology
Department of Biological Sciences
Department of Earth and Planetary Sciences
Department of Psychological Sciences
Department of Applied Linguistics and Communication
Department of Geography
Department of History, Classics and Archaeology
Department of Philosophy
Department of Politics
Department of Psychosocial Studies

Paylaş

Accredited By: