İngiltere, Amerika, Kanada, Malta, Avustralya
Yurtdışında Dil Eğitimi Yurtdışında Dil Okulu

İngiltere, Amerika, Kanada, Malta, Avustralya

Neden Yurtdışında Dil Eğitimi?

Türkiye'deki en önemli eğitim sorunlarından birisi İngilizce öğrenmektir. Maalesef bir çok kişi İngilizce öğrenmek pahasına hem yıllarıni vermiştir hem de hatırı sayılır paralar harcamıştır ancak sonuç hüsran olmuştur ve 
şu gerçek artık herkes tarafından kabul görmeye başlamıştır: Türkiye'de İngilizce eğitimi almak sizi ancak belli bir noktaya kadar getirir.

Verilmesi gereken en doğru karar bütçenizin ve vaktinizin el verdiği kadariyla "Yurt Dışında Dil Eğitimi" almaktır. Bügün Türkiye'de 3 milyon civarında üniversite öğrencisi vardır; her yil bunlardan yaklaşık 30 bini yurt dışına Work and Travel, Dil Eğitimi, Mba veya Phd için gitmektedir yani bu demek oluyor ki her 100 öğrenciden sadece 1 tanesi eğitim amaçlı programlara katılmak için yurt dışına çıkıyor. Dolayisiyla sadece bu tecrübeyi yaşayarak bile 100 akranınızın önüne geçmiş oluyorsunuz.  

Bunun dışında sadece dil eğitimi alma süreciniz hızlanmayacak; yasayacaginiz yurt dışı deneyiminiz dünyaya bakış açınızı değiştirecek. Vizyonunuz genişleyecek, kendinizi daha iyi tanıma fırsatı bulacaksınız, öz güveniniz artacak, dünyanın farklı yerlerinden arkadaşlarınız olacak, farklı kültürler tanıma fırsatı bulacaksınız ve en önemlisi yıllardan beri öğrenemediğiniz İngilizce'yi öğreneceksiniz ve bu başarma duygusu artık hayatınızda farklı bir kapı açacak. Bu kadar faydadan bahsettikten sonra artık kendinize şu soruyu sormanız gerekir: "Dil eğitimi için yurt dışına neden gitmeyeyim ki?"


Bütün haberleri görmek için tıklayınız